Nepaisant to, vis tiek galima pabandyti ieškoti ko nors įdomesnio. Žemiau - mano sąrašas to, ką radau.
Autorius: Marc Quinn
Pavadinimas: Self
Kodėl tai įdomu: Skulptūroje matome autoriaus biustą pagamintą iš paties autoriaus kraujo. Kiek kraupoka medžiaga puikiai atspindi pavadinimą - ne tik išoriškai, bet ir medžiagiškumu tai yra pats autorius.
Plačiau: marcquinn.com
Autorius: Neil Dawson
Pavadinimas: Horizons
Kodėl tai įdomu: Siurelistinis skuptoriaus darbas suteikia iliuziją, jog gyvename pieštame pasaulyje.
Plačiau: čia ir čia
Autorius: Sayaka Kajita Ganz
Pavadinimas: Emergense
Kodėl tai įdomu: nes šios žirgų skulptūros pagamintos atliekų, pvz. plastikinių detalių, senų žaislų, metalo gabalų. Ir autoriui pavyko šias detales sujungti taip, kad gavo tikrai gyvą ir organišką rezultatą, kuris žadina laisvės ir nepriklausomybės siekimą.
“By building these sculptures I try to understand the human relationships that surround me. It is a way for me to contemplate and remind myself that even if there is conflict right now, there is a way for all the pieces to fit together.”Plačiau: čia
Autorius: Jeremy Mayer
Pavadinimas: -
Kodėl tai įdomu: Šios skulptūros pagamintos iš senų spausdinimo mašinėlių nenaudojant klijų ar kitų rišamųjų medžiagų. Visada smagu matyti, kaip seni daiktai įgauna naujas formas ir gyvenimą, o šiose skulptūrose - sena, atgyvenusi spausdinimo mašinėlė virsta iš ateities atkeliavusiu robotu, žvelgiančiu į mus savo liūdnomis akimis.
Plačiau: daugiau darbų čia
Autorius: Sean E. Avery
Pavadinimas: -
Kodėl tai įdomu: Panašiai kaip ir Jeremy Mayer. Skulptūroms naudojama kompaktiniai diskai, tiksliau, jų nuolaužos. Šiuo atveju menas neįpareigoja, nešokiruoja, nekuria iliuzijos ar nebando sieti ateities su praeitimi ir atvirkščiai. Labiau primena rankdarbį, negu rimto menininko rimtą darbą rimtai galerijai Tačiau tai didelio kruopštumo reikalaujantys darbai, kurie galutiniame rezultate atrodo tikrai puikiai! O truputis saikingo mielumo visada gerai.
Plačiau: daugiau darbų čia
Autorius: Pierre Vivant,
Pavadinimas: Traffic Light Tree
Kodėl tai įdomu: Londone augantis medis, pagamintas iš 75 šviesoforų simbolizuoja didmiesčio lėkimą ir skubrų gyvenimo tempą. Šiuolaikinė skulptūra apie šiuolaikinį gyvenimo būda.
Plačiau: čia
Autorius: nežinomas
Pavadinimas: -
Kodėl tai įdomu: Nes ištęstų proporcijų ir toli gražu ne deglu rankoje laisvės statula - kitokios laisvės kitoks simbolis. Daugybė vietos interpretacijai, o dar atsis atsižvelgiant į tai, kad ji stovi įvairių nuostatų, cenzūrų ir nesutarimų su vakarų valstybėmis kaustomoje Maskvoje...
Plačiau: -
Autorius: Jim Reinders
Pavadinimas: Carhenge
Kodėl tai įdomu: JAV esanti skulptūra - šiuolaikinė Stonehenge interpretacija. Eksperimentinės skulptūros autorius ir dar 30 giminaičių 1987 metais šią skulptūrą pastatė kaip paminklą mirusiam autoriaus tėvui pagerbti.
Plačiau: carhenge.com
Pavadinimas: Baby tower (Žižikov TV tower)
Kodėl tai įdomu: Beveidžiai kūdikiai ropinėjantys televizijos bokštu. Toks yra šis, kiek kraupokas, čekų skulptoriaus darbas. Tradiciškai nekaltas kūdikis paverčiamas monstriuku kurį neduok Dieve sutikti kur tamsią naktį! Kaip ir nemažai darbų šiame sąraše (nors pilnai sutinku, kad ne visiems tai taikoma), čia yra daugybė vietos interpretacijoms, ką autorius norėjo tuo pasakyti apie visuomenę, jos ugdymą ir kryptis, kuriomis ji auga. Tuo labiau, kad ir objektas, ant kurio ropinėja vaikai, televizijos bokštas, pats iš savęs taip pat turi tam tikrą simbolinę prasmę, kaip ir televizija, stipriai įsismelkusi į mūsų gyvenimus ir neretai perėmusi vaikų auklėjimą.
Beje, stipriai rekomenduoju paieškoti ir daugiau šio autoriaus darbų.
Plačiau: oficialus autoriaus puslapis
No comments:
Post a Comment